Sitemizde 31 Kategoride Toplam 337 Filme 55 Yorum Yapılmış.

Lion izle

Film Bilgileri

Lion izle

Lion izle, Lion full izle filminin konusu, Dram türünün başarılı örneklerinden olan Lion adlı film 2017 yılının Şubat ayında sinema severler ile buluşmuştur. Film Saroo Brierley’in gerçek hayat hikâyesinden uyarlanmıştır. Saroo beş yaşındadır. Hindistan’da fakir ama bir o kadar da mutlu olan ailesi ile yaşamaktadır. Bir gün tren istasyonunda abisinin gelmesini beklerken başına kötü tesadüfler gelir. Bunun ardından kendisini evinden oldukça uzakta bulur. Bulunduğu yer farklı ve bilmediği bir dilin konuşulduğu Kalküta’dır ve burada Saroo bir başınadır. Bu şehirde sokaklarda yalnız ve zor bir hayat yaşar. Bunun üzerine Saroo yetimhaneye alınır. Orada Saroo’yu bir aile evlat edinir. Avusturyalı Brierley ailesi tarafından evlat edinilen Saroo aile ile birlikte yeni ve zengin bir hayat yaşar. Yirmi beş yaşına geldiğinde ise kaybettiği ailesini geri bulmak ister. Bunun üzerine Hindistan yolculuğu başlar.
Lion adlı film gerçek hikâyeyi başarılı bir şekilde filme aktarmıştır. Bu sayede altı dalda Oscar adaylığı kazanmıştır. Filmin yönetmenliğini Garth Davis yapmıştır. Yaklaşık yüz on sekiz dakika süren film ABD, İngiltere ve Avustralya yapımı olarak bilinmektedir. Lion filminin diğer adı A Long Way Home olarak geçmektedir. Filmin oyuncularına bakıldığında Nicole Kidman, Dev Patel, Rooney Mara, David Wenham, Priyanka Pose gibi oyuncuların bulunduğu görülmektedir. Filmin ilgi çekici konusu oyuncuların birbirinden başarılı performansları ile birleşince ortaya ödüle layık bir film çıkmıştır.

  • Yönetmen Adı:Garth Davis
  • Oyuncular:Dev Patel , Rooney Mara , Nicole Kidman , David Wenham , Priyanka Bose
  • IMDb:8.3
  • Tür:2016, Dram, Yabancı
  • Eklenme:
  • Yapım Yılı:2016 - Avustralya , İngiltere , ABD
  • Etiketler:

Yorum Yap

Benzer Filmler

Full film izle, Film izle, Hd film izle

Fullfilmizlew.com sitesinden yayınlanan filmler video sitelerinden embed kodları ile eklenmektedir. Yasal hakkı size ait olan filmi fullfilmizletek@gmail.com mail adresine ileterek filmin siteden kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.